Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski na antenie publicznej TVP Info podsumował programy socjalne rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Odniósł się również do programu Rodzina 500 plus, który od 1 lipca funkcjonuje w rozszerzonej formie i obejmuje także pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Jak podkreślił szef resortu rolnictwa, Rodzina 500 plus spotkała się z dużym poparciem na wsi i pozwoliła na poprawę bytu mieszkających tam osób.

– Program 500 Plus wyprowadził ludzi z masywnej biedy. Rodziny wielodzietne były biedniejsze, brakowało pieniędzy na wyposażenie, na wyjazdy dzieci na kolonie – stwierdził Ardanowski. – Wieś przestała być traktowana jako wydzielona, gorsza część społeczeństwa. To bardzo ważne w sensie godnościowym, bo bieda upokarza – argumentował.

Ardanowski zaznaczył przy tym, że program Rodzina 500 plus nie przełoży się automatycznie na zmianę stylu życia na wsi. Spełniony został najważniejszy jego cel, czyli zlikwidowanie skutków ubóstwa. – To nie jest tak, że na wsi żyje się dobrze. W dalszym ciągu są tam dochody niższe niż w innych grupach społecznych. Ale nie ma masywnej biedy – powiedział minister w TVP Info.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat