Ardanowski: Program 500 plus wyprowadził rodziny na wsi z masywnej, upokarzającej biedy!

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski na antenie publicznej TVP Info podsumował programy socjalne rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Odniósł się również do programu Rodzina 500 plus, który od 1 lipca funkcjonuje w rozszerzonej formie i obejmuje także pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Jak podkreślił szef resortu rolnictwa, Rodzina 500 plus spotkała się z dużym poparciem na wsi i pozwoliła na poprawę bytu mieszkających tam osób.

– Program 500 Plus wyprowadził ludzi z masywnej biedy. Rodziny wielodzietne były biedniejsze, brakowało pieniędzy na wyposażenie, na wyjazdy dzieci na kolonie – stwierdził Ardanowski. – Wieś przestała być traktowana jako wydzielona, gorsza część społeczeństwa. To bardzo ważne w sensie godnościowym, bo bieda upokarza – argumentował.

Czytaj także:  Tarczyński o Kidawie-Błońskiej: Brakuje jej klasy

Ardanowski zaznaczył przy tym, że program Rodzina 500 plus nie przełoży się automatycznie na zmianę stylu życia na wsi. Spełniony został najważniejszy jego cel, czyli zlikwidowanie skutków ubóstwa. – To nie jest tak, że na wsi żyje się dobrze. W dalszym ciągu są tam dochody niższe niż w innych grupach społecznych. Ale nie ma masywnej biedy – powiedział minister w TVP Info.


Komentarze