Ardanowski: Znakiem rozpoznawczym prezydentury Dudy jest wielka troska o polskiego rolnika

Kampania wyborcza Andrzeja Dudy nie zwalnia tempa. We wtorek prezydent wraz z szefem resortu rolnictwa spotkał się z sadownikami w Dylewie koło Grójca. Minister Jan Krzysztof Ardanowski mówił o sytuacji w rolnictwie w związku z tegoroczną suszą, nie szczędząc przy okazji pochwał głowie państwa.

– Rolnictwo jest coraz bardziej podatne na nieprzewidywalne zjawiska pogodowe i tylko sprawnie zarządzane i solidarne państwo jest w stanie rolnikom pomóc – mówił Ardanowski w Dylewie.

Czytaj także:  Zgorzelski: Opozycja nie ma już większości w Senacie. PSL z niej wychodzi
 

– Chcę zapewnić o jednym, jeżeli będzie susza, będzie także pomoc ze strony polskiego państwa. Tak jak powiedzieliśmy, rolnicy nie zostaną bez pomocy i będziemy czynili wszystko, żeby w każdej trudnej sytuacji ta pomoc do rolników dotarła – deklarował z kolei prezydent Duda.

Czytaj także:  Mama schowała mu narkotyki... O pomoc poprosił policję!

Minister rolnictwa zaznaczył, że polityka państwa może przyczynić się do zatrzymania wody. Przypomniał, że jest Narodowy Program Retencji, który zakłada w następnych 7 latach zbudowanie dużych zbiorników retencyjnych. To ma zwiększyć zatrzymanie wody z obecnie 6,5 proc. do 30 proc. Ardanowski zapowiedział też, że jeszcze w tym roku powstanie 600 niedużych inwestycji spiętrzających wodę.

Czytaj także:  Eurowizja Junior 2020. Wiadomo, kto wygrał!

W swoim wystąpieniu minister osobną uwagę poświęcił prezydentowi i jego dokonaniom w kończącej się kadencji.

– Znakiem rozpoznawczym prezydentury Andrzeja Dudy jest wielka troska o sprawy polskiej wsi i rolnictwa — powiedział z uznaniem Ardanowski.
NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS