Książę koronny Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman rozkazał aresztować trzech członków rodziny królewskiej. Wśród aresztowanych znalazł się brat króla, bratanek oraz były książę koronny. Powód aresztowania nie jest znany.

Informację o aresztowaniach przekazał inny członek rodziny królewskiej. Zostały również potwierdzone przez osobę z jej najbliższego otoczenia, jednak tożsamości żadnego z informatorów nie ujawniono. Same prosiły o anonimowość z obawy przed reakcją księcia koronnego, jak podaje portal o2.pl. Wśród aresztowanych osób jest również brat króla, Książę Ahmed ibn Abdulaziz. Część rodziny królewskiej i przeciwnicy rządów księcia koronnego, liczyli, że to on będzie rządzić w przyszłości krajem. Aresztowany został ponadto były książę koronny Muhammad ibn Nayef, który przez lata miał bliskie kontakty z amerykańskim wywiadem i Amerykanie chętnie zobaczyliby go w roli króla.

Powodem aresztowań mogła być obawa księcia koronnego przed konkurencją do królewskiego tronu. W chwili obecnej Muhammad ibn Salman tak naprawdę rządzi Arabią Saudyjską. Król Salman jest już wiekowym mężczyzną i podejrzewa się, że następca tronu próbuje wyeliminować przeciwników, jeszcze zanim jego ojciec umrze bądź abdykuje. Jednak zastanawiające jest to, że żadna z aresztowanych osób – przynajmniej oficjalnie – nie zgłaszała pretensji do korony.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna