Aresztowania członków rodziny królewskiej. Arabia Saudyjska milczy na temat powodów

Książę koronny Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman rozkazał aresztować trzech członków rodziny królewskiej. Wśród aresztowanych znalazł się brat króla, bratanek oraz były książę koronny. Powód aresztowania nie jest znany.

   

Informację o aresztowaniach przekazał inny członek rodziny królewskiej. Zostały również potwierdzone przez osobę z jej najbliższego otoczenia, jednak tożsamości żadnego z informatorów nie ujawniono. Same prosiły o anonimowość z obawy przed reakcją księcia koronnego, jak podaje portal o2.pl. Wśród aresztowanych osób jest również brat króla, Książę Ahmed ibn Abdulaziz. Część rodziny królewskiej i przeciwnicy rządów księcia koronnego, liczyli, że to on będzie rządzić w przyszłości krajem. Aresztowany został ponadto były książę koronny Muhammad ibn Nayef, który przez lata miał bliskie kontakty z amerykańskim wywiadem i Amerykanie chętnie zobaczyliby go w roli króla.

Powodem aresztowań mogła być obawa księcia koronnego przed konkurencją do królewskiego tronu. W chwili obecnej Muhammad ibn Salman tak naprawdę rządzi Arabią Saudyjską. Król Salman jest już wiekowym mężczyzną i podejrzewa się, że następca tronu próbuje wyeliminować przeciwników, jeszcze zanim jego ojciec umrze bądź abdykuje. Jednak zastanawiające jest to, że żadna z aresztowanych osób – przynajmniej oficjalnie – nie zgłaszała pretensji do korony.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News