Arłukowicz: Oczekuję od rządu decyzji o zamknięciu kościołów w święta, szczególnie w Wigilię

REKLAMA

– Jeżeli minister zdrowia ogłasza, że będziemy mieć godzinę policyjną w Sylwestra, to ja oczekuję od rządu podjęcia decyzji dużo ważniejszej i poważniejszej. Mianowicie, oczekuję decyzji o zamknięciu kościołów w święta, szczególnie w Wigilię, kiedy tysiące starszych ludzi ruszy na pasterkę – powiedział europoseł PO Bartosz Arłukowicz w programie „Onet Radio”

– Rząd z łatwością podejmuje decyzje o zamykaniu ulic i przestrzeni publicznej w Sylwestra, a nie podejmuje decyzji o zamknięciu ulic wieczorem w Wigilię. To jest niezwykle ważne, dlatego oczekuję od rządu podjęcia decyzji, co z pasterką – oświadczył polityk opozycji.

REKLAMA

Były minister zdrowia nawiązał w ten sposób do nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Od 28 grudnia do 17 stycznia będzie obowiązywać narodowa kwarantanna. Zamknięte zostaną stoki narciarskie, hotele i centra handlowe. Natomiast w Sylwestra od godz. 19 do godz. 6 rano 1 stycznia obowiązywać będzie zakaz opuszczania domów i przemieszczania się z wyjątkiem wyjazdów do pracy czy do apteki.