Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlec i obecny radny PiS, został w poniedziałek rano pod swoim domem zaatakowany nożem. Kudelski trafił do szpitala, gdzie od razu poddano go operacji. Po zabiegu lekarze poinformowali, że stan zdrowia samorządowca się stabilizuje, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak nieoficjalnie ustalił Fakt24, Kudelski miał zostać kilkukrotnie pchnięty nożem. Z informacji podanych przez prokuraturę wynika również, że sprawca napaści uciekł z miejsca zdarzenia samochodem, którego numery rejestracyjne znają śledczy.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach zatrzymano 38-letniego mężczyznę podejrzanego o zranienie ostrym narzędziem byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Domniemany sprawca, jak potwierdza prokuratura, nie ukrywał się przed policją. Został zatrzymany w miejscu pracy.

Wojciech Kudelski w latach 2006–2018 był prezydentem Siedlec. Dopiero podczas ostatnich wyborów samorządowych zrezygnował z ubiegania się o reelekcję. Startował jednak z powodzeniem z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, uzyskując mandat radnego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę