Dzisiaj przed prokuraturą w Szczecinie doszło do dramatycznego wydarzenia. Agresywny mężczyzna z nożem w ręku atakował przypadkowych przechodniów i dziennikarzy. Policjanci oddali w jego kierunku strzały ostrzegawcze.

Napastnik początkowo kłócił się na pobliskim przystanku z mężczyzną. Następnie wyciągnął nóż, przebiegł przez skrzyżowanie i z wulgarnymi okrzykami wtargnął w grupę dziennikarzy stojących przed prokuraturą. Reporterzy zgromadzili się przed budynkiem w oczekiwaniu na Stanisława Gawłowskiego – sekretarza generalnego PO, który jest przesłuchiwany w szczecińskiej delegaturze Prokuratury Krajowej. W związku z pojawieniem się napastnika przed prokuraturą, błyskawicznie zjawiła się na miejscu policja. Funkcjonariusze rzucili się w pogoń za nożownikiem, oddając przy tym strzały ostrzegawcze. Po chwili mężczyzna  został zatrzymany.

Przypomnijmy, że Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie planuje przedstawić Gawłowskiemu pięć zarzutów. W czasie, gdy polityk pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL, miał przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy zł. w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy zł.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę