REKLAMA

REKLAMA

Do groźnego incydentu doszło w jednym ze sklepów w Paryżu, w którym uzbrojony w nóż napastnik sterroryzował obecnych i wziął na zakładniczki dwie kobiety. Mężczyzna domagał się spotkania z ministrem sprawiedliwości.

Do zdarzenia doszło w sklepiku przy rue d’Aligre w paryskiej 12. dzielnicy. Napastnik miał powyżej 50 lat, a jak podała lokalna policja mężczyzna najprawdopodobniej miał zaburzenia psychiczne.

REKLAMA

O całej sprawie poinformowała AFP. Potwierdzenie zdarzenia miało nadejść także ze strony okolicznych mieszkańców. Na skutek incydentu zamknięty został wycinek miasta od ulic Faubourg Saint-Antoine i Crozatier.

Z uwagi na możliwe zagrożenie pobliski hotel również zamknął drzwi. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze, którzy podjęli próbę uspokojenia mężczyzny i uratowania dwóch wziętych jako zakładniczki kobiet.

REKLAMA

Jak się później okazało, mężczyzna nie działał bez żadnego celu. Napastnik miał się domagać osobistego spotkania z francuskim ministrem sprawiedliwości Ericiem Dupondem-Morettim.

REKLAMA