REKLAMA

Dzik
Fot. Pixabay.com

W centrach wielu miast coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, w których dziki atakują ludzi. Tak się stało chociażby w niemieckim Stuttgarcie, gdzie zwierzę pogryzło 77-latka. Miało to miejsce na stacji benzynowej.

REKLAMA

Zdarzenie opisywane przez dziennik Deutsche Welle miało miejsce w ostatnią sobotę na terenie stacji benzynowej w dzielnicy Heslach. 77-latek został zaatakowany przez dziki i poważnie przez nie pogryziony – informuje miejscowa policja.

Mężczyzna dotkliwie pogryziony przez dziki

Co ciekawe, wcześniej wiele osób zgłaszało, że dokładnie w tym samym miejscu dziki już niejednokrotnie pojawiały się blisko ludzi. Służby ratunkowe od razu rozpoczęły działania poszukiwawcze, w które zaangażowani byli również fachowcy.

REKLAMA

Jak się jednak okazało, starania służby okazały się bezskuteczne, czego dowodem był atak na 77-latka. Zgłoszenia dokonała żona mężczyzny, która poinformowała o wszystkim policję i zajęła się zdrowiem męża.

Dziki w centrach miast to zjawisko, które jest dość często widziane również w polskich miastach. Co jakiś czas w mediach można zobaczyć doniesienia lub nagrania, w których zwierzęta pojawiają się bardzo blisko ludzi, a niekiedy dochodzi także do ataków.

REKLAMA

REKLAMA