– Holokaust nigdy się nie wydarzył. Według rosyjskich danych w Auschwitz zginęło około 70 tys. Żydów. Te dane potwierdził Czerwony Krzyż, który miał swobodny dostęp do obozów. – Te szokujące słowa wypowiedział podczas spotkania z wyborcami w Rabacie startujący w wyborach do europarlamentu skrajnie prawicowy maltański polityk Norman Lowell.  Określił przy okazji KL Auschwitz mianem „polskiego Disneylandu”.

– Żydzi umierali na tyfus, czerwonkę i z głodu, bo ich sojusznicy zbombardowali tory kolejowe – mówił Lowell, wyjaśniając, że więźniowie obozu nie ginęli z rąk Niemców, a wyłącznie dlatego, że do obozu nie docierało z winy aliantów jedzenie oraz lekarstwa ratujące życie.

O zaprzeczających ludobójstwu niemieckiemu wypowiedziach Lowella poinformował portal lovinmalta.com. Na wiecu wyborczym prawicowy polityk został wprost spytany o to, czy neguje Holokaust. – Jak można zaprzeczyć temu, co się nigdy nie wydarzyło? Cała ta mistyfikacja jest największym kłamstwem od czasów Dziewicy Maryi – stwierdził w odpowiedzi.

Lowell jest założycielem i przywódcą ugrupowania Imperium Europa. Jego celem jest doprowadzenie do tego, by Europa stała się jedną jednostką polityczną zamieszkaną wyłącznie przez osoby o białym kolorze skóry.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat