„Piotr Misiło niszczy KO przez swoje osobiste ambicje”, poinformowała w poniedziałek na Twitterze przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Oświadczyła, że „zgodnie z decyzją zarządu” zawiesza go w Nowoczesnej i składa wniosek do sądu koleżeńskiego o usunięcie go z partii. Lubnauer dodała przy tym, że „koalicję, która odsunie PiS od władzy, można budować tylko na zaufaniu i współpracy”.

„Nie dokazuj, Kasia nie dokazuj, przecież nie jest z ciebie znowu taki cud”, odniósł się Misiło w mediach społecznościowych do decyzji Lubnauer. „Moje osobiste ambicje zawiesiłem przed rokiem, popierając Ciebie na przewodniczącą @Nowoczesna. Nie zdałaś @KLubnauer egzaminu. W demokratycznej partii, zawieszać za krytykę sekretarza? Rechot historii”, dodał.

Wcześniej poseł Piotr Misiło, w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania „Rzeczpospolitej”, skrytykował swoją partyjną przełożoną i to najprawdopodobniej to spowodowało jej tak ostrą reakcję.
Polityk ocenił między innymi, że Katarzynie Lubnauer, jako szefowej Nowoczesnej, zabrakło doświadczenia.

– Widać to na każdym kroku. Nie zarządzała nigdy dużymi zespołami ludzi. Nie uczestniczyła w wielopoziomowych, trudnych procesach. Katarzyna się uczy. Mam nadzieję, że zdąży się nauczyć, zanim będzie za późno – stwierdził polityk.

W ocenie Misiły, Nowoczesna znalazła się w poważnym kryzysie i nie ustrzegła się błędów w wyborach samorządowych.

– Mieliśmy na Śląsku doskonałego kandydata, pana Bartłomieja Gabrysia, sekretarza Nowoczesnej, od samego początku w partii. Został zastąpiony zdrajcą. Za Śląsk w Nowoczesnej powinna polecieć głowa – wypunktował poseł, odnosząc się do przypadku Wojciecha Kałuży, który został wybrany w Żorach na radnego z list Koalicji Obywatelskiej i przeszedł na stronę PiS.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!