Fot. Twitter.com/RBakiewicz

Lider narodowców Robert Bąkiewicz w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformował o demonstracji zaplanowanej na niedzielę na warszawskim pl. Zamkowym. Będzie to kontrmanifestacja wobec – odbywającej się w tym samym czasie i w tym samym miejscu – demonstracji w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej, do której wezwał lider PO Donald Tusk.

– Donald Tusk, który został tutaj wrzucony na front wschodni, wzywa Polaków do manifestacji przeciwko decyzji o zachowaniu suwerenności państwa polskiego. Chce budować piątą kolumnę z ludzi, którzy są oszukani, zmanipulowani, którzy uwierzyli jemu, że on dba o polskie interesy – powiedział prezes Stowarzyszenia Roty Niepodległości, odnosząc się do reakcji opozycji na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o wyższości prawa polskiego nad unijnym.

Bąkiewicz, który szefuje również prawicowej Straży Narodowej i odpowiada za organizację corocznego Marszu Niepodległości środowisk narodowych, stwierdził, że jego organizacje „będą broniły polskiej racji stanu, suwerenności i niepodległości”.

– Wzywam Polaków, którzy stoją po drugiej stronie, by nie poddawali się tej niemieckiej propagandzie pana Donalda Tuska i Koalicji Obywatelskiej. Będziemy w niedzielę na placu Zamkowym – oświadczył Bąkiewicz.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę