REKLAMA

Fot. Twitter.com/RBakiewicz

„Niestety, oprócz partii lewicowych, najsilniejsze oddziaływanie agentury ujawniło się w Pana partii. Liczni posłowie bardzo aktywnie wspierają rosyjskie cele i dyskredytują zarówno polskie służby graniczne, jak i samą zasadę ochrony polskich granic”, napisał w liście otwartym do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska prezes Straży Narodowej Robert Bąkiewicz.

REKLAMA

Lider narodowców stwierdził, że posłowie PO „wspierają  rosyjską politykę destabilizacji naszego państwa i ośrodki medialne, które od lat prowadzą antypolską działalność informacyjną”, czyli telewizję TVN.

Według Bąkiewicza stacja ta „ewidentnie działa na szkodę państwa polskiego i wspiera cele rosyjskiej wojny hybrydowej przeciwko Polsce”, dlatego też w imię „obrony państwa polskiego” musi zostać zlikwidowana.

REKLAMA

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zażądał w związku z tym od lidera PO, by senatorowie Koalicji Obywatelskiej „zrezygnowali z obrony służącej rosyjskim celom politycznym telewizji TVN” i zagłosowali za usunięciem jej  z polskiego rynku medialnego.

„Oczekuję, że Pan nie tylko deklaratywnie, ale faktycznie włączy się w proces obrony Rzeczypospolitej i podejmie niezbędne działania na rzecz oczyszczenia własnej partii z rosyjskiej agentury wpływu oraz neutralizacji ośrodków medialnych służących dezintegrowaniu naszego państwa. Pana aktywne włączenie się w proces eliminacji tej agentury jest warunkiem wiarygodności Pana deklaracji o ochronie granic państwa polskiego”, napisał Bąkiewicz.

REKLAMA

REKLAMA