W RMF FM gościł Leszek Balcerowicz. Dziennikarz postanowił przypomnieć co ekonomista w przeszłości mówił o programie socjalnym Prawa i Sprawiedliwości – „Rodzina 500+”. Ten jednak przytoczonym słowom zaprzecza.

Marcin Zaborski prowadzący program w studiu RMF FM rozmawiał z były wicepremierem m.in. o najważniejszym projekcie PiS-u „Rodzina 500+”. Słowa, które przytoczył Balcerowiczowi miały być wypowiedziane kiedyś w radiu TOK FM.

„Prosty człowiek zapyta: „jak to jest?”. No bo, będzie kryzys – mówili ekonomiści. PiS doprowadzi budżet do ruiny. Pan zresztą też mówił o tym, że…” – cytował Zaborski..

„Proszę Pana… Ja nie mówiłem! Przepraszam bardzo, proszę mi nie przypisywać nieprawdy” – zareagował na to Balcerowicz. Ekonomista zaprzeczał, ale dziennikarz nie odpuszczał.

„Proszę mnie posłuchać: „jeśli PiS zrealizuje swoje obietnice 2016 rok, będzie rokiem problemów budżetowych”. Był?” – kontynuował cytat prowadzący audycję w RMF FM.

„Nie wiem na co się pan powołuje” – odpowiedział Balcerowicz.

Zaborski: „Na pana słowa wypowiedziane w jednej ze stacji radiowych”.

„To ja to sprawdzę” – zapowiedział ekonomista.

Sprawę postanowił sprawdzić też „Pikuś”. To znany twitterowy Gloger, który zweryfikował przytoczone cytaty. Opublikował film z rozmowy w RMF FM, zestawiając go z wypowiedzią na antenie TOK FM, cytowaną przez dziennikarza.

„Jeżeli będą realizowane te zapowiedzi, obietnice PiS-u, które były przecież kupowaniem głosów, to następny rok (2016 – przyp. red.), będzie rokiem wielkich problemów budżetowych” – prognozował wówczas w radiu ekonomista.

https://twitter.com/twitter/statuses/1041753366454566914


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę