Podczas pracy w Ministerstwie Finansów Marian Banaś – oprócz pensji – otrzymał nagrody w wysokości 67,4 tysiąca złotych. Informacje o premiach dla obecnego szefa NIK, który w Krakowie wynajmował swoją kamienicę osobom z lokalnego półświatka, ujawnił wiceminister finansów Leszek Skiba w odpowiedzi na poselską interpelację posła Cezarego Tomczyka z Platformy Obywatelskiej.

19 listopada 2015 roku – a więc tuż po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych – Banaś został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie finansów, pełniąc równolegle funkcję Szefa Służby Celnej. 9 grudnia 2016 roku awansował na wiceministra w MF, a 1 marca 2017 roku  został szefem nowo powołanej Krajowej Administracji Skarbowej.

Z danych pochodzących od wiceministra Skiby wynika, że w 2016 roku Banaś otrzymał 16 tys. zł w ramach dwóch nagród. Jako podsekretarz stanu dostał 5 tys. zł, a jako sekretarz stanu 11 tys. zł. Był to najwyższy bonus spośród wszystkich ministrów z kierownictwa resortu. O przyznaniu nagrody decydowała ówczesna szefowa rządu Beata Szydło.

Natomiast w 2017 roku –  o czym ponownie decydowała premier Szydło – rządzący PiS był dla Banasia jeszcze bardziej hojny, wypłacając mu 51,4 tys. zł nagrody, co również było najwyższą premierą w Ministerstwie Finansów.

Jak pojmował portal Wirtualna Polska, w roku 2018 nagrody ministrom, sekretarzom stanu i podsekretarzom stanu w Ministerstwie Finansów nie były wypłacane.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę