Barack Obama wysłał list do żony Radosława Sikorskiego!

REKLAMA

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wysłał list do Anne Appelbaum, w którym podziękował jej za „konkretny, wnikliwy i bolesny” artykuł na temat obecnej sytuacji w Polsce.

Amerykańska dziennikarka, a prywatnie żona byłego polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego Anne Applebaum opublikowała na łamach amerykańskiego „The Atlantic” artykuł, który przykuł uwagę byłego przywódcy USA. Dziennikarka w tekście „Ostrzeżenie z Europy. Najgorsze przed nami” wskazuje, że Polska jest obecnie jednym z najbardziej podzielonych krajów w Europie, w którym dochodzi do ataków na wolne media, przejawów łamania konstytucji, nepotyzmu w spółkach skarbu państwa oraz szerzenia propagandy poprzez publiczną telewizję.

REKLAMA

Małżonka byłego szefa polskiej dyplomacji poruszyła również kwestie niepokojących, jej zdaniem, wpływów Radia Maryja, „spiskowej teorii na temat katastrofy smoleńskiej” czy problemów związanych z niedawną ustawą o IPN.

Barack Obama już w październiku rekomendował ten artykuł na Facebooku, jako jeden z najciekawszych na temat obecnej sytuacji na świecie. Tym razem postanowił podziękować za niego autorce. Anne – Twój artykuł w The Altantic o tym, co wydarzyło się w Polsce był naprawdę wybitny – konkretny, wnikliwy i bolesny. Dziękuję – napisał były amerykański prezydent.
Zdjęcie listu opublikował na Twitterze mąż dziennikarki, Radosław Sikorski.