Wypadek
Fot. AutoPirat YouTube

Do niezwykle groźnego wypadku drogowego doszło w ostatnią środę w Krojczynie w województwie kujawsko-pomorskim. Samochód osobowy wymusił pierwszeństwo na jadących na motocyklu, w wyniku czego pasażerka jednośladu wyleciała w powietrze.

Sprawczynią niebezpiecznego wypadku była kierująca samochodem marki Renault. Przy skręcie w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocyklowi. Był to jej ewidentny błąd, ponieważ powinna poczekać, aż będzie mogła skręcić.

Siła zderzenia pojazdów była na tyle silna, że motocykl przekoziołkował, a siedząca na miejscu pasażera kobieta została wyrzucona w powietrze i upadła kilka metrów dalej.

Zarówno pasażerka motocykla, jak i kierujący jednośladem marki Kawasaki 40-letni mieszkaniec gminy Dobrzyń nad Wisłą trafili do szpitala. Kobieta doznała poważnych obrażeń i musiała zostać na oddziale. Obydwoje byli trzeźwi.

28-letnia mieszkanka powiatu włocławskiego, która prowadziła osobowy pojazd, będzie teraz odpowiadała przed sądem (sprawczyni także była trzeźwa podczas zderzenia). Kobiecie odebrano już uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę