Polityk PSL Władysław Teofil Bartoszewski w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl stwierdził, że partia Władysława Kosiniaka-Kamysza będzie już niedługo największą siłą opozycyjną, zastępując Platformę Obywatelską.

– Jest to w tej chwili największa partia opozycyjna w Sejmie, ale myślę, że długo nią już nie pozostanie – mówił Bartoszewski o PO. Jego zdaniem zdecydują o tym wewnętrzne kłótnie w partii Borysa Budki, które rozpoczęły się po poparciu przez Koalicję Obywatelską projektu ustawy o podwyżkach dla polityków.

Bartoszewski przewiduje, że PSL-Koalicja Polska w szybkim czasie stanie się liderem opozycji.

– Mam nadzieję, że rozszerzymy Koalicję Polską w ten sposób, że część rozmaitych ludzi środka, w tym z PO, do nas dołączy. Potrzebna jest w Polsce jakaś alternatywa dla PO-PiS-u – oświadczył.

– Koalicja Polska będzie wzrastać i przyjdą do nas ludzie, którzy głosowali poprzednio na PO, przejdą ludzie, którzy głosowali w wyborach prezydenckich na pana Hołownię, bo bez partii i struktur on nie może realnie zaistnieć w polityce. Część ludzi, którzy popierali Porozumienie Jarosława Gowina, może do nas przejść. Ponadto 1/3 uprawnionych do głosowania nie bierze udziału w wyborach – zatem jest co zagospodarować – doprecyzował poseł.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę