Beacie Szydło przeszkadza flaga UE! Podczas obrad Parlamentu Europejskiego schowała ją pod stolik!

REKLAMA

„W PE w innej roli niż w 2016 roku, ale z takim samym przesłaniem jak wtedy. Rozpoczynam pracę w Parlamencie Europejskim w poczuciu odpowiedzialności za rolę i przyszłość Polski i Polaków w Europejskiej Wspólnocie”, deklarowała eurodeputowana PiS i była premier Beata Szydło na portalu społecznościowym tuż przed rozpoczęciem pracy w Strasburgu, przekonując o swojej proeuropejskości i szacunku dla UE.

Zapowiedź tę szybko zweryfikowało życie, o czym świadczy reakcja reprezentantki PiS na prezent, jaki przygotował dla niej Łukasz Kohut, poseł do PE z Wiosny.

REKLAMA

Przed początkiem uroczystego – inaugurującego nową kadencję – posiedzenia Parlamentu Europejskiego Kohut położył na stoliku byłej premier małą flagę Unii Europejskiej i obserwował, jak zachowa się przedstawicielka PiS.

Szydło, gdy tylko zobaczyła flagę unijną, natychmiast ją zdjęła i schowała pod pulpit blatu miejsca nr 275, które jej przydzielono w PE.

„Pani Premier chowa flagę UE… – mój prezent pod stół w Parlamencie Europejskim. Polska sercem Europy?”, skomentował sytuację polityk Wiosny.