Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek opublikowała kontrowersyjny tweet, z którego wynika, że rząd i stojący na jego czele premier wcale nie ma w Polsce największej władzy. Wpis sugeruje też, że prezydent nie posiada mocnej pozycji w państwie. Postawienie wszystkiego na głowie przez Mazurek bardzo nie spodobało się internautom, którzy na rzeczniczce partii rządzącej nie zostawili suchej nitki.

Burzę na Twitterze wywołał podpis pod zdjęciem z pogrzebu prof. Marii Dzielskiej, w którym uczestniczyli w poniedziałek między innymi prezydent RP Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, była premier i obecna wicepremier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wszystkich wymienionych widać na jednej fotografii, którą na portalu społecznościowym zamieściła Beata Mazurek, dodając taki podpis: „Prezes #PiS J. #Kaczyński w #Kraków na pogrzebie Śp. prof. M. Dzielskiej”.

Mimo że na zdjęciu obok prezesa PiS stoją premier i prezydent, Mazurek wymieniła tylko Kaczyńskiego, dając niedwuznacznie do zrozumienia, kto jest najważniejszy, co bardzo nie spodobało się internautom.

„Ja tam widzę co najmniej 4 osoby ważniejsze od posła Kaczyńskiego. Skończcie z tym dezawuowaniem instytucji państwa bo inaczej moje dzieci będą się jeszcze borykać z konsekwencjami…”, napisał na Twitterze użytkownik Wilku. „A ci dwaj po prawej to ochroniarze?”, spytał kpiąco o status prezydenta i premiera Maciej Florczak. „Wysoce niestosowny opis zdjęcia!!! Niech Pani się zreflektuje!”, zaapelował użytkownik o nicku Zbigniew. „I dwie marionetki?”, zapytał Wojciech Kucharski o Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego. „Może chociaż niech Pani udaje, że premier i prezydent coś znaczą! Opis wyjątkowy niestosowny, bo na zdjęciu nie widzimy samych Jarosławów Kaczyńskich”, zwrócił uwagę w swoim wpisie Piotr Niemiec.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę