W sobotę była szefowa rządu wicepremier Beata Szydło wzięła udział w XIII Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w Spale, w województwie łódzkim. Przez uczestników wydarzenia została powitana oklaskami na stojąco i okrzykami „Beata! Beata!”.

Była premier z wielkim uznaniem wypowiedziała się o patriotycznym zaangażowaniu członków klubów „Gazety Polskiej”.

– Przyjechałam przede wszystkim po to, żeby podziękować państwu za to, że zawsze jesteście wierni, zawsze jesteście z nami i zawsze jesteście po stronie polskich spraw – powiedziała Szydło do zebranych.

Przemawiając w Spale, wicepremier zwróciła uwagę, że czas od wygranych w 2015 roku wyborów wcale nie był dla PiS łatwy, gdyż wprowadzane przez obóz dobrej zmiany reformy były atakowane przez opozycję. Dziś, zdaniem byłej szefowej rządu, determinacja we wprowadzaniu reform i zmienianiu Polski musi być jeszcze większa niż na początku, po objęciu władzy.

– To jest wielki projekt Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Budujemy Polskę suwerenną, Polskę naszych marzeń, Polskę, z którą trzeba się liczyć. Polskę, która pokazuje całemu światu, całej Europie, jak można tworzyć wspólny, bezpieczny dom, w którym każdy jest gospodarzem – mówiła Szydło.

Wicepremier podkreśliła, że PiS nie może zejść z obranej drogi i musi kontynuować rozpoczęte reformy.

– Nie możemy zadowalać się tym, co mamy, tymi zmianami, które już zostały wprowadzone. Ale konsekwentnie, krok po kroku, tak jak do tej pory, realizować to wielkie zobowiązanie, które złożyliśmy Polakom w 2015 roku – stwierdziła.

Pod koniec wystąpienia Beata Szydło zachęcała członków klubów „Gazety Polskiej”, by uczestniczyli w spotkaniach polityków PiS w różnych miejscach kraju, które odbywają się w ramach programu „Polska jest jedna”.

– Jeździmy i was słuchamy, bo tak jak wam przyrzekliśmy w kampanii wyborczej, to, co w tej chwili dzieje się w Polsce, nie może dziać się bez was – zaznaczyła wicepremier i dodała: – Jesteśmy razem i bądźmy razem i wierzmy w to, że ta nasza biało-czerwona drużyna będzie dalej zwyciężać.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę