„Super Express” przeanalizował pod względem popularności facebookowe profile kobiet polityków. Okazuje się, że niekwestionowaną liderką w tym rankingu jest europoseł PiS Beata Szydło. Profil byłej premier na Facebooku lubi aż 184 tys. osób.

Tabloid podkreśla, że była szefowa rządu jest aktywna w sieci, a szczególną uwagę przyciąga jej zdjęcie, na którym Szydło stoi w otoczeniu kilkudziesięciu matek trzymających na rękach małe dzieci.

Drugie miejsce w tym nietypowym zestawieniu zajmuje Kamila Gasiuk-Pihowicz. Posłanka Koalicji Obywatelskiej ma 129 tys. polubień, a więc mniej od Szydło aż o 55 tys. „Super Express” zauważa, że większość wpisów Gasiuk-Pihowicz to ataki na PiS, ale nie brakuje też opisów akcji społecznych, w które polityczka się angażuje.

Podium internetowego rankingu zamyka posłanka KO Barbara Nowacka, która także ma w sieci spore grono fanów. Profil Nowackiej na Facebooku lubi aż 105 tys. użytkowników.

Dziennik informuje, że w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych polityczek w sieci znalazły się jeszcze: Aleksandra Dulkiewicz (prezydent Gdańska), Małgorzata Wassermann ( posłanka PiS), Róża Thun (eurodeputowana PO), Joanna Mucha (posłanka PO), Hanna Zdanowska (prezydent Łodzi), Ewa Kopacz (eurodeputowana PO i wiceprzewodnicząca Paralamentu Europejskiego), Joanna Senyszyn (posłanka SLD) i Jadwiga Wiśniewska (eurodeputowana PiS).

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat