Beata Szydło oburzona! „Żądam sprostowania”

‚Fakt’ po raz kolejny atakuje mnie bezwzględnie i bezzasadnie” – napisała Beata Szydło. To odpowiedź na publikację ws. lotów europoseł rządowymi samolotami.

Jacy oni zalatani. A Szydło najbardziej” – napisał dziennik „Fakt” i przedstawił zestawienie lotów czterech ostatnich premierów. Wynikało z niego, że Ewa Kopacz latała rządowymi maszynami 47 razy w okresie 14 miesięcy (3,3 lotu miesięcznie), Donald Tusk 696 razy w okresie 70 miesięcy (9,9 lotu miesięcznie), Mateusz Morawiecki 207 razy w okresie 20 miesięcy (10,3 lotu miesięcznie), a Beata Szydło aż 164 razy w okresie 13 miesięcy (rekordowe 12,6 lotu miesięcznie).

Czytaj także:  Odwołanie Ziobry przesądzone? PiS ma już jego następcę

Portal zaliczył jednak dużą wtopę, ponieważ Beata Szydło była szefową rządu nie przez 13, a przez ponad 24 miesiące. „Redakcji nie chciało się sprawdzić jak długo trwała moja kadencja jako premiera” – pisze w sieci europoseł PiS.

„Podano nieprawdziwą informację i na niej zbudowano szkalujący tekst” – dodaje Beata Szydło. Podkreśla również, iż „żąda sprostowania tej samej wielkości, co piątkowy artykuł”.

„To mój błąd, przepraszam” – przyznał szef działu politycznego w „Fakcie”.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.