Beata Szydło ostro o Tusku i opozycji!

Beata Szydło w telewizyjnym wywiadzie oskarżała PO o bierność i poprawność polityczną, która jest powodowana jedynie chęcią szeroko rozumianych zysków. Oberwało się też Donaldowi Tuskowi.

   

Pani premier powiedziała: – Poprawność polityczna stała się pewnego rodzaju religią dla polityków obecnej opozycji, którzy uważają, że poprzez przytakiwanie i bezkrytyczne zgadzanie się na wszystko, co jest dyktowane przez takie państwa jak Francja, Niemcy, kraje Beneluxu, że jeśli się sprzeciwimy temu, to coś stracimy. W moim przekonaniu możemy stracić poczucie własnej godności, suwerenności i stracić z oczu interesy polskiego państwa i obywatela.

Szefowa rządu stwierdziła, że przy stole UE siedzą politycy, który zdecydowanie walczą o interesy własnych państw, a ci którzy są silniejsi próbują narzucać wolę słabszym. Gorzko oceniła sytuację: – I tak to się przez wiele lat utarło i politycy PO również czerpali z tego swoje osobiste zyski, no bo Donald Tusk, prowadząc taką politykę, otrzymał w nagrodę stanowisko Rady Europejskiej. Stanowisko, które tak naprawdę sprowadza się do zarządzania tym gremium w czasie naszych obrad. On specjalnie wpływu na nic nie ma, przynajmniej nie chce mieć, dlatego że wszystkie polskie sprawy – te ważne – były przez niego przemilczane albo nie chciał podejmować takich tematów, które byłyby nieakceptowane czy źle odebrane przez Niemców czy Francuzów.

   
Zobacz także:  Rząd wypłacił spółkom ojca Rydzyka ponad 900 tys. złotych wsparcia antykryzysowego

Premier zauważyła, że kiedy Polska nagle zaczęła mówić takim samym głosem jak pozostali, domagać traktowania jak partner a nie petent, mieć krytyczne zdanie i alternatywne pomysły – lepsze dla niej i także dla innych państw UE – „zaczął się na nas wściekły atak”. Chodzi tu o na politykę migracyjną państw UE i to, że wielu ich obywateli widzi, iż w Polsce jest bezpieczniej i żyje się lepiej.

Szydło dodaje: – Dla tych polityków, którzy tą poprawnością próbują zastąpić myślenie w interesie swoich obywateli i słuchanie Europejczyków, to zaczyna być poważny problem.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News

One thought on “Beata Szydło ostro o Tusku i opozycji!

  • 22 września 2017 o 14:27
    Permalink

    Im więcej pis broi tym głośniej pohukuje i krzyczy. To wystąpienie to przykrywka afery bilbordowej..

Komentarze są wyłączone.