Beata Szydło poda się do dymisji? Premier ma ułożony kalendarz tylko do końca listopada!

Tygodnik „Newsweek” nieoficjalnie dowiedział się, że premier Beata Szydło oddała się do dyspozycji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

   

Szefowa rządu oficjalne spotkania związane w pełnioną funkcją ma zaplanowane tylko do końca listopada, w tym w drugiej połowie miesiąca ma przyjąć w Warszawie ostatniego zagranicznego gościa.

Według tygodnika prezes Kaczyński nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale ma być już jej bardzo bliski. Z kolei Beata Szydło ma ograniczony kontakt z szefem partii rządzącej. Miała przekazać mu przez pośredników, że oddaje się do jego dyspozycji i gdyby podjął decyzję o zmianie premiera nie trzeba jej będzie odwoływać, ponieważ sama ustąpi z pełnionej funkcji.

   

„Newsweek” ustalił, że premier Szydło walczy o dotrwanie na swoim stanowisku do 16 listopada, czyli do drugiej rocznicy zaprzysiężenia jej gabinetu. – Dokonanie podsumowania tego dwulecia na pewno ją wzmocni. Wystąpi na konferencji, wykaże swoje osiągnięcia, zbierze pochwały od polityków PiS. Czy to ją uratuje przed dymisją? Nie, ale też nie zaszkodzi – twierdzi informator gazety.

W PiS krążą słuchy, że prezes Jarosław Kaczyński obejmie urząd premiera na początku grudnia. Wcześniej chce doprowadzić do porozumienia z prezydentem Andrzejem Dudą i uchwalenia przez sejm ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News