Beata Szydło pokieruje sztabem wyborczym Andrzeja Dudy!

Na sukces ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy będą pracować aż dwa sztaby wyborcze. Jednym z nich pokieruje eurodeputowana PiS Beata Szydło, a drugim były minister spraw wewnętrznych i administracji, a obecnie także europoseł Joachim Brudziński.

   

Była premier stanie na czele sztabu koncepcyjnego, który będzie odpowiadał za program wyborczy kandydata, a także za pion badawczy i analityczny. Natomiast Brudziński będzie szefem sztabu organizacyjnego, który ma organizować eventy z udziałem kandydata, odpowiadać za kalendarz prezydenta Dudy i dystrybucję materiałów promocyjnych oraz współpracować ze strukturami terenowymi.

– Chcemy w ten sposób maksymalnie skutecznie wykorzystać doświadczenia premierowskie Beaty Szydło oraz jej wielką popularność. Jej wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego mówi sam za siebie – mówi informator w rozmowie z wPolityce.pl.

   

 – Joachim Brudziński ma ogromne doświadczenie z czasów, gdy opowiadał za struktury PiS. To będzie bardzo ważny czynnik w kampanii. Jest też człowiekiem, który sprawnie umie łączyć różne środowiska, który będzie potrafił pośredniczyć między różnymi ośrodkami decyzyjnymi – stwierdza źródło portalu.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich zostanie wyznaczona najprawdopodobniej na 10 maja, a druga odbędzie się 24 maja. O urząd prezydenta, oprócz Andrzeja Dudy, zamierza się ubiegać pięcioro kandydatów: Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Krzysztof Bosak.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News