REKLAMA

REKLAMA

Dzisiaj w Warszawie po godzinie 9:00 premier Beata Szydło spotkała się z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem. Rozmowy miały dotyczyć rozwoju polskiej armii i wdrażania postanowień szczytu NATO w Warszawie.

Na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego odpowiedział sekretarz generalny NATO składając swoją wizytę w Polsce. Wczorajszego dnia spotkał się z Andrzejem Dudą w Warszawie. Szef BBN Paweł Soloch podkreślił, że wizyta Stoltenberga w naszym kraju „jest pewnym sygnałem dla Moskwy w kontekście zbliżających się rosyjsko-białoruskich Zapad’17”.

REKLAMA

Wiadomo, że Stolenberg przed rozmową z szefową rządu, spotkał się z ministrami spraw zagranicznych Polski, Turcji, Rumunii w MSZ. Na dzisiejszej konferencji prasowej Beata Szydło zapowiedziała, że w trakcie spotkania z szefem NATO poruszy temat o rozwoju polskiej armii oraz będzie rozmawiała o tym, w jaki sposób „wyobrażamy sobie, że NATO będzie nas cały czas wzmacniało”. Po spotkaniu ma odbyć się wspólna konferencja prasowa szefowej rządu i Stoltenberga.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA