Beata Szydło spotkała się z szefem NATO.

Dzisiaj w Warszawie po godzinie 9:00 premier Beata Szydło spotkała się z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem. Rozmowy miały dotyczyć rozwoju polskiej armii i wdrażania postanowień szczytu NATO w Warszawie.

   

Na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego odpowiedział sekretarz generalny NATO składając swoją wizytę w Polsce. Wczorajszego dnia spotkał się z Andrzejem Dudą w Warszawie. Szef BBN Paweł Soloch podkreślił, że wizyta Stoltenberga w naszym kraju „jest pewnym sygnałem dla Moskwy w kontekście zbliżających się rosyjsko-białoruskich Zapad’17”.

   

Wiadomo, że Stolenberg przed rozmową z szefową rządu, spotkał się z ministrami spraw zagranicznych Polski, Turcji, Rumunii w MSZ. Na dzisiejszej konferencji prasowej Beata Szydło zapowiedziała, że w trakcie spotkania z szefem NATO poruszy temat o rozwoju polskiej armii oraz będzie rozmawiała o tym, w jaki sposób „wyobrażamy sobie, że NATO będzie nas cały czas wzmacniało”. Po spotkaniu ma odbyć się wspólna konferencja prasowa szefowej rządu i Stoltenberga.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

One thought on “Beata Szydło spotkała się z szefem NATO.

  • 25 sierpnia 2017 o 20:32
    Permalink

    Na CO.

Komentarze są wyłączone.