Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński jeździ po Polsce w ramach samorządowej kampanii wyborczej i prezentuje program partii. PiS zamierza nie tylko przywrócić zlikwidowane posterunki policji, pomóc rodzinom z dziećmi, uczniom i nauczycielom oraz zainwestować w lokalne drogi, ale także przygotowuje wsparcie dla seniorów. To dla nich, dla emerytów i rencistów, jak ujawnił Kaczyński w rozmowie „Super Expressem”, rząd szykuje pomoc materialną.

– Zapewniam, że środki się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany – zapewnił szef partii rządzącej w wypowiedzi dla dziennika.

W rozmowie z „Super Expressem” lider PiS odniósł się do pomysłu dodatkowego świadczenia dla emerytów, porównywalnego do 500 plus dla rodzin z dziećmi.

– To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej. Jest teraz zbyt wcześnie, by przedstawić konkretne projekty –ujawnił Kaczyński.

Jednocześnie zaznaczył, że sprawa dodatku dla emerytów i rencistów jest dosyć trudna do rozwiązania, ponieważ to bardzo duża grupa społeczna, licząca aż 9 milionów osób. Dlatego, jak wyjaśnił Jarosław Kaczyński, „każda niewielka podwyżka to jest ogromna suma”. – Ale mimo wszystko będziemy w tym kierunku szli – zapowiedział.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę