Po poniedziałkowej rezygnacji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jednym z kandydatów do objęcia po nim teki szefa tego resortu ma być Władysław Kosiniak-Kamysz. Potwierdził to pośrednio w czwartek na Twitterze europoseł Wiosny Łukasz Kohut.

„Panie Kosiniak-Kamysz plotki słyszałem. Kolaboracja to współudział”, napisał europarlamentarzysta partii Roberta Biedronia, zwracając się wprost do lidera ludowców, który ma rozważać przyjęcie propozycji PiS. Oznaczałoby to, że PSL wszedłby w koalicję z PiS.

Do wpisu Kohuta odniósł się w mediach społecznościowych rzecznik PSL Miłosz Motyka.

„Zamiast plotkami niech się Pan zajmie faktami i pracą. A transferów z opozycji do PiS niech Pan szuka w swoim regionie. Bo nikt z PSL się tam nie wybiera”, stwierdził na Twitterze.

Wcześniej jednak politycy PSL wypowiadali się pozytywnie o współpracy z PiS i z rządem Mateusza Morawieckiego. Sam Kosiniak-Kamysz zapowiadał, że w przypadku wygranej w wyborach prezydenckich zatrudni w swojej kancelarii prominentnych przedstawicieli partii Jarosława Kaczyńskiego.

Z kolei z wyników lipcowego sondażu opublikowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną” i RMF FM, wynikało, że wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza uważają, że PSL, tworzący z Kukiz’15 Koalicję Polską, powinno wejść w koalicję z PiS i obozem Zjednoczonej Prawicy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę