W poniedziałek nowa przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer spotkała się z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Po zakończeniu spotkania zapowiedziała na swoim profilu na Twitterze, że będzie rekomendować zarządowi partii poparcie tandemu Trzaskowski – Rabiej, czyli kandydata z PO na prezydenta miasta oraz kandydata z Nowoczesnej na jego zastępcę po wygranych wyborach. Wstępnym warunkiem jest jednak zbudowanie koalicji do rady miasta i rad dzielnic w Warszawie w celu zapewnienia stabilnego zaplecza politycznego dla nowych władz stolicy.

Jak wyjaśnia Sławomir Potapowicz, szef warszawskich struktur Nowoczesnej, rozmowy z partią Schetyny obejmą trzy obszary. PO i Nowoczesna będą po pierwsze negocjować kształt list wyborczych. Ponadto dyskusja koalicyjna będzie dotyczyć wspólnej podstawy programowej oraz takiej reorganizacji pracy stołecznego ratusza, by stał się on instytucją bardziej transparentną i przyjazną dla warszawiaków.

Deklarację Katarzyny Lubnauer można uznać za przełomową. Wcześniej obecna szefowa Nowoczesnej twierdziła bowiem, że kandydatura Rafała Trzaskowskiego jest „obciążona dużym ryzykiem”, zaś Platforma może mieć problem z wygraną w Warszawie ze względu na aferę reprywatyzacyjną w stolicy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę