– Oprócz 500 plus i 300 plus dodajemy kolejny komponent. To rodzinny kapitał opiekuńczy. To 12 tys. zł na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Do wykorzystania elastycznego pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia – zapowiedział w sobotę, podczas prezentacji Polskiego Ładu, premier Mateusz Morawiecki.

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy PiS-u, który składa się z pięciu filarów: służby zdrowia, zmian w systemie podatkowym, zmian w emeryturach, w mieszkalnictwie oraz w wielkich inwestycjach.

– Nasze podstawowe zobowiązanie to w ciągu sześciu lat podnieść wydatki na zdrowie, na zdrowie Polaków, do poziomu 7 proc. PKB Polski, a już w ciągu najbliższych dwóch lat osiągnąć pułap 6 proc. – mówił premier.

Morawiecki obiecał też podniesienie progu podatkowego, który nie był podnoszony od 12 lat, z 80 tys. zł do 120 tys. zł oraz kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł

Szef rządu podkreślił, że „zasadniczym celem Polskiego Ładu” jest powrót „na szybką ścieżkę odbudowy” po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. – Ale jednocześnie jest to niezwykle ważne, żebyśmy wytyczyli nową drogę – nowoczesności, ale opartej o naszą tradycję. To droga kontynuacji naszych wielkich programów społecznych i propozycji nowych – zaznaczył Morawiecki.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat