REKLAMA

REKLAMA

Prawica RP złożyła poprawki do ustawy budżetowej na 2019 rok. Posłowie chcą, aby na trzecie i kolejne dziecko przyznawano nie 500, a 1000 złotych.

Poprawki do budżetu złożył poseł Prawicy RP Jak Klawiter. Jego zdaniem rząd na ten cel powinien przeznaczyć w przyszłym roku dodatkowe 4 mld złotych. „Rodziny na trzecie i kolejne dziecko powinny otrzymywać 1000 zł, bo tylko dzięki temu kobiety będą chciały rodzić więcej dzieci” – mówi w rozmowie z Super Expressem parlamentarzysta. Wnioskodawca dalej tłumaczył: „to uhonorowanie rodziców, którzy poświęcają czas dzieciom i mają cały szereg obowiązków, a co za tym idzie, ograniczonych możliwości w życiu zawodowym. Dziś matka trójki dzieci dostaje 1000 zł, a dzięki naszym zapisom będzie dostawać 1500 zł. Czas poświęcony dzieciom to inwestycja w wychowanie narodu.”

REKLAMA

Przedstawiciele PiS choć deklarują poparcie dla projektu, to nie widzą możliwości na jego realizację. „Piękny pomysł, nieba bym mu przychylił, ale kompletnie nierealny. Złożyć można każdy wniosek, ale trudniej go wykonać. 4 mld zł to gigantyczna kwota, to już nawet nie baśń, a bajka!” – mówi zapytany przez gazetę poseł partii rządzącej Tadeusz Szymański.

REKLAMA