Będzie stan wyjątkowy? Kaczyński zwołał pilną naradę!

REKLAMA

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Jarosław Kaczyńki zwołał w środę wieczorem pilne zebranie kierownictwa PiS. Tematem ma być między innymi sposób przeprowadzenia wyborów i ewentualna decyzja w sprawie ogłoszenia stanu wyjątkowego.

W spotkaniu uczestniczyć ma premier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński i inne osoby z kierownictwa PiS.

REKLAMA

We środę wieczorem PiS złożyło projekt ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w majowych wyborach prezydenckich. Zgodnie z projektem uprawnienie do głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom. Zamiar głosowania korespondencyjnego mógłby zgłosić każdy do 15. dnia poprzedzającego dzień wyborów, czyli konkretnie do 25 kwietnia.

Nowe przepisy musiałyby być w związku z tym ogłoszone w Dzienniku Ustaw najpóźniej do 24 kwietnia. Problemem w przeforsowaniu projektu może być jednak Senat, w którym PiS nie ma większości i który może pracować nad projektem ustawy przez 30 dni, a więc do pierwszych dni maja.

Dlatego władze PiS mają brać pod uwagę jeszcze jeden scenariusz, który zakłada wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce. W przypadku wybrania takiego rozwiązania wybory mogłyby się odbyć najwcześniej 90 dni po zakończeniu obowiązywania tego stanu.

REKLAMA

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: