Fot. Twitter.com/pisorgpl

Wicepremier Jarosław Kaczyński zaprosił na początek grudnia do Warszawy przywódców europejskich partii konserwatywnych i prawicowych. – Będziemy dyskutować o naszej wizji przyszłości Europy i Unii Europejskiej – zapowiedział w rozmowie z PAP wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

– To kontynuacja tego, co zostało zapoczątkowane lipcową deklaracją liderów partii prawicowych i konserwatywnych. W ramach szerokiej dyskusji będziemy rozmawiać o przyszłości Europy. Będzie to próba wypracowania naszej wizji Europy i Unii Europejskiej w kontekście trwającej obecnie debaty o przyszłości Europy – poinformował Fogiel.

Na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim do Polski mieliby między innymi przyjechać: przewodnicząca Braci Włochów Giorgia Meloni, szef hiszpańskiego Vox Santiago Abascal, lider Fideszu Viktor Orban oraz przewodniczący włoskiej Ligi Matteo Salvini.

W lipcu br. członkowie prawicowych ugrupowań, których przedstawiciele zasiadają w Parlamencie Europejskim, podpisali wspólną deklarację ideową. W deklaracji jej sygnatariusze, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński, podkreślili, że celem podjętej przez nich współpracy jest głęboka reforma UE poprzez powrót do idei, które legły u jej podstaw, takich jak na przykład suwerenność narodów europejskich.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę