Berkowicz z Konfederacji o rządzie Morawieckiego: Jesteście złodziejami i oszustami

Fot.Facebook.com/KonradBerkowiczPL

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu skrytykował rząd Mateusza Morawieckiego za podnoszenie akcyzy. Rozwiązania takie – w odniesieniu do alkoholu i papierosów – przewiduje procedowany w Izbie rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym.

REKLAMA

Występując w imieniu koła poselskiego Konfederacji, Berkowicz podkreślił, że „w Polsce najwyżej opodatkowane są: wódka, papierosy, paliwo, energia i praca”. –  Na umowie o pracę jak się dobrze policzy, to prawie połowa pieniędzy jest od razu zabierana pracownikowi – stwierdził.

– Co łączy te elementy? Czy to, że są szkodliwe i chcecie do nich zniechęcić? No nie. Raczej energii, paliwa czy tym bardziej pracy to nie dotyczy – mówił poseł.

REKLAMA

Berkowicz podkreślił – odnosząc się do podwyższanej akcyzy na alkohol i papierowy – że rząd PiS wie doskonale, że „niezależnie od skali opodatkowania ludzie i tak będą z tego korzystać”. – W efekcie 80 proc. ceny wódki to podatki. Czy to powoduje, że ludzie przestali pić wódkę? Oczywiście nie – stwierdził.

– Jesteście złodziejami i oszustami, którzy kłamią, że robią to dla zdrowia Polaków i przez to Polacy po wypiciu wódki mają finansowego kaca – oświadczył parlamentarzysta.