Zmarł jeden z dwóch mężczyzn zaatakowanych w niedzielę przez nożownika w multikinie w szczecińskim centrum handlowym Galaxy. Jego śmierć potwierdziła w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska, informując, że sprawca został zatrzymany do dyspozycji prokuratury.

– Śledczy prowadzą postępowanie z udziałem zatrzymanego przez policję napastnika w kierunku zabójstwa i usiłowania zabójstwa – powiedziała Biranowska-Sochalska, dodając, że w najbliższym czasie zostaną dokonane czynności procesowe, po których zostanie podjęta decyzja o zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Nożownik, którym okazał się 26-letni mężczyzna, zaatakował w niedzielę po piątej po południu w trakcie świątecznego seansu dla dzieci. W wyniku ran zadanych nożem rannych zostało dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich, który otrzymał ciosy w szyję, klatkę piersiową i w ramiona, przeżył. U drugiego z mężczyzn – ugodzonego przez napastnika w szyję i uda – doszło do zatrzymania akcji serca. Był reanimowany na miejscu i w stanie krytycznym przewieziony do szpitala, w którym zmarł. Sam napastnik został zatrzymany przez widzów.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!