Kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich Robert Biedroń poinformował, że w razie wygrania wyborów powoła Rzecznika Praw Zwierząt. Zakaże także hodowli zwierząt futerkowych.

Lider Wiosny poinformował o tym w mediach społecznościowych. „Miarą naszego człowieczeństwa jest to, jak traktujemy najsłabszych – także zwierzęta”, napisał. „Dlatego potrzebujemy Rzecznika Praw Zwierząt, który będzie stał na straży praw zwierząt domowych, hodowlanych i dzikich”, podkreślił.

– Jarosław Kaczyński, który znany jest w Polsce z tego, że jest czuły wobec zwierząt, nie zmienił sytuacji, jeśli chodzi o hodowlę zwierząt futerkowych. Ja to zmienię – zapowiedział Biedroń w czasie niedzielnej konferencji prasowej zorganizowanej przed Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

– Ugrupowania lewicowe były pionierami zmian ustawodawczych, jeśli chodzi o ochronę i dobrostan zwierząt. Ale dziś musimy zrobić kolejny krok, bo w Polsce nadal bestialstwo wobec zwierząt jest niestety codziennością – argumentował kandydat Lewicy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę