Robert Biedroń proponuje debatę liderom PiS i PO! Jest odpowiedź Grzegorza Schetyny!

Robert Biedroń zaproponował w środę Grzegorzowi Schetynie i Jarosławowi Kaczyńskiemu debatę 3 maja o przyszłości Polski i Europy. – Czas, byście w końcu powiedzieli wszystkim, jaką macie wizję polskiej edukacji, służby zdrowia czy systemu emerytalnego – mówił szef Wiosny na konferencji prasowej, zwracając się do liderów PO i PiS.

Grzegorz Schetyna chce debatować, ale jedynie z Jarosławem Kaczyńskim, bez udziału Roberta Biedronia. „Ponownie wzywam prezesa Kaczyńskiego do debaty o pozycji Polski w Europie. Nie potrzeba do niej osób trzecich. Zwłaszcza takich, dla których spór Polski europejskiej z antyeuropejską »to nie ich wojna«”, napisał lider PO na Twitterze, robiąc wyraźną aluzję do wcześniejszych wypowiedzi założyciela Wiosny.

Czytaj także:  Mazurek o marszałku Senatu: Grodzki to skompromitowany klaun
 

Wpisu Schetyny szef Wiosny nie pozostawił bez komentarza. „Niech się Pan nie boi, Panie Przewodniczący! Zmierzmy się w debacie, zamiast pisać na Twitterze. Wiem, że ciągłe wymienianie się władzą z PiS się Wam opłaca. Ale tylko Wam. Polki i Polacy zasługują na więcej. Odwagi!”, odpowiedział Biedroń na post szefa PO.

Czytaj także:  Kłótnia w PO. Schetyna nie chce aborcji na życzenie. Kierwiński: To nie jest stanowisko partii

Lider Wiosny doczekał się także reakcji na swoją propozycję ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek oświadczyła w mediach społecznościowych, że oferta Roberta Biedronia to „polityczny pomysł na zaistnienie” i jej partia nie zamierza uczestniczyć „w tym niepoważnym przedsięwzięciu”.

 

Czytaj także:  Czarnek: UE jest gorsza niż Związek Radziecki i komunizm
   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS