Robert Biedroń zaproponował w środę Grzegorzowi Schetynie i Jarosławowi Kaczyńskiemu debatę 3 maja o przyszłości Polski i Europy. – Czas, byście w końcu powiedzieli wszystkim, jaką macie wizję polskiej edukacji, służby zdrowia czy systemu emerytalnego – mówił szef Wiosny na konferencji prasowej, zwracając się do liderów PO i PiS.

Grzegorz Schetyna chce debatować, ale jedynie z Jarosławem Kaczyńskim, bez udziału Roberta Biedronia. „Ponownie wzywam prezesa Kaczyńskiego do debaty o pozycji Polski w Europie. Nie potrzeba do niej osób trzecich. Zwłaszcza takich, dla których spór Polski europejskiej z antyeuropejską »to nie ich wojna«”, napisał lider PO na Twitterze, robiąc wyraźną aluzję do wcześniejszych wypowiedzi założyciela Wiosny.

Wpisu Schetyny szef Wiosny nie pozostawił bez komentarza. „Niech się Pan nie boi, Panie Przewodniczący! Zmierzmy się w debacie, zamiast pisać na Twitterze. Wiem, że ciągłe wymienianie się władzą z PiS się Wam opłaca. Ale tylko Wam. Polki i Polacy zasługują na więcej. Odwagi!”, odpowiedział Biedroń na post szefa PO.

Lider Wiosny doczekał się także reakcji na swoją propozycję ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek oświadczyła w mediach społecznościowych, że oferta Roberta Biedronia to „polityczny pomysł na zaistnienie” i jej partia nie zamierza uczestniczyć „w tym niepoważnym przedsięwzięciu”.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę