Rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy Adam Bielan w programie „Sedno Sprawy” w Radiu Plus skomentował przebieg kampanii prezydenckiej. Odniósł się też do decyzji prezydenta o przekazaniu 2 miliardów złotych rocznie przez najbliższe pięć lat na funkcjonowanie telewizji publicznej zamiast – jak tego chciała opozycja – na potrzeby polskiej onkologii.

Bielan stwierdził, że pojawiające się informacje o sporze pomiędzy Dudą a obozem Zjednoczonej Prawicy w kwestii rekompensaty dla mediów publicznych są „przesadzone”.

–  Był pewien spór, była dyskusja na ten temat. Pan prezydent nad wieloma ustawami, które zostały przegłosowane przez parlament, zastanawiał się długo. Część z nich zawetował, zawetował więcej ustaw swojego obozu politycznego niż Bronisław Komorowski – stwierdził Bielan.

Rzecznik sztabu wyborczego kandydata PiS w wyborach prezydenckich podkreślił w tym kontekście, że w odróżnieniu od Komorowskiego Duda nie podporządkowuje się poleceniom partii Jarosława Kaczyńskiego.

– Jest znacznie bardziej niezależnym prezydentem od swojego obozu niż Bronisław Komorowski. To nie ulega wątpliwości. Czasem dochodzi do różnic zdań – podsumował Bielan.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę