REKLAMA

Emerytowany biskup częstochowski Antoni Długosz porównał premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do ewangelistów.

Jak informuje RMF FM, hierarcha zabrał głos podczas apelu jasnogórskiego i odniósł się w swoim wystąpieniu do epidemii koronawirusa oraz ocenił prominentnych polityków obozu władzy.

REKLAMA

– Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów, piszących słowami i czynami ewangelię Twojego Syna – oświadczył biskup Długosz, zachwalając premiera i ministra zdrowia.

– Ewangelista Mateusz premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz, profesor Szumowski, jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy, Boża Matko, za ich posługę – powiedział duchowny.

REKLAMA

Słowa biskupa krytycznie skomentował katolicki publicysta Tomasz Terlikowski. „Ani czas, ani miejsce, ani osoba. Takie słowa są nie tylko nieroztropne, włączają Kościół w nawalankę polityczną, ale też niekatolickie. Wierzymy w Boga, a nie w PiS, czytamy Ewangelię Mateusza i Łukasza, a nie przemówienia ministra i premiera. I to niezależnie od poglądów”, napisał Terlikowski na Twitterze.