biskup
fot. ilust. Unsplash

Hiszpański biskup-egzorcysta zrezygnował ze swojego stanowiska, aby poszukać szczęścia w życiu świeckim. Ta historia jest dość nietypowa, jednak jest jeszcze coś, co czyni ją nie tylko nietypową, ale też szokującą! Biskup porzucił sutannę dla pisarki… powieści satanistyczno-erotycznych.

Według portalu Planeta.pl – powołującego się na źródła w dzienniku La Vanguardia i Polsat News – biskup Xavier Novell postanowił porzucić stan kapłański. Nowa ścieżka jego życia będzie kompletną przeciwnością tego, jak żył do dzisiaj. Kiedyś celibat i egzorcyzmy – dziś seks i satanizm.

W sierpniu Novell poinformował, że rezygnuje ze stanowiska, a także, że ma zamiar wkrótce ożenić się z 38-letnią Silvią Caballol. Jego wybranka jest psychologiem i autorką powieści – jakkolwiek to zabrzmi – „satanistyczno-erotycznych”. 38-letnia pisarka ma dwójkę dzieci. Wcześniej była w związku z muzułmaninem, z którym następnie się rozwiodła. Sławę przyniosła jej książka pt. „Piekło pożądania Gabriela”. Treść jej dzieła jest przepełniona erotyką, satanizmem, sadyzmem i psychopatią.

Oficjalnie Novell złożył rezygnację „z powodów osobistych”, którą przyjął sam papież Franciszek. Biskup jest teraz w trakcie skomplikowanego procesu sekularyzacji. Co ciekawe, Novell nie pobiera już przysługującego mu wynagrodzenia, za to szuka pracy, jako inżynier agronom.

Biskup był egzorcystą od 2015 roku. Być może z racji jego profesji, pomiędzy nim a jego satanistyczną wybranką pojawiła się nić porozumienia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę