Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w specjalnym liście poinformował, że duchowni pomogą rolnikom w walce z coraz dotkliwszą suszą, która może doprowadzić do braku żywności oraz do drożyzny w sklepach. Hierarcha zapowiedział, że księża będą się modlić w intencji deszczu.

Abp Gądecki podkreślił, że pandemia koronawirusa nie jest jedynym problemem, z którym zmaga się Polska. Susza sprawia bowiem, że „setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju”. „Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy”, stwierdził hierarcha.

Abp Gądecki zaapelował o „wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz”.

„Zwracam się więc do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitwy ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby. W tym trudnym czasie zapewniam wszystkich o mojej duchowej pamięci, bliskości i modlitwie oraz przesyłam pasterskie błogosławieństwo”, napisał przewodniczący episkopatu Polski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę