Biskupi rzucili Polakom wyzwanie. 100 dni bez alkoholu na 100-lecie niepodległości!

REKLAMA

Takiej odezwy biskupów do wiernych jeszcze nie było. Episkopat zaapelował się do Polaków o powstrzymanie się od picia alkoholu przez ponad trzy miesiące!

„Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji”, napisali hierarchowie w okolicznościowym apelu.

REKLAMA

„Nasi przodkowie mieli aspiracje, aby wydźwignąć Polskę z niewoli ku niepodległości. Odrodzenie niepodległej Polski wymagało ofiarnej walki i wytrwałej pracy na różnych polach. Wielu bohaterów tamtych czasów zdawało sobie sprawę, że troska o trzeźwość Polaków jest fundamentem walki o niepodległość”, czytamy w apelu podpisanym w imieniu episkopatu przez biskupa Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

„Musimy zrozumieć, że dla nas wybiła godzina zmagań o wolność. Że znajdujemy się w szczególnym czasie, że od krzewienia trzeźwości zależeć będzie przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny. Przez bezinteresowny dar abstynencji wielu do trzeźwości wszystkich!”, postuluje hierarcha.

Biskup Bronakowski zaleca Polakom, by o pomoc w wytrwaniu w abstynencji przez 100 dni prosili Maryję, Królową Polski. Zdaniem duchownego, podjęcie wyzwania polegającego na powstrzymaniu się od spożywania napojów alkoholowych jest prawdziwym egzaminem z wolności i miłości do własnego kraju.

REKLAMA

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: