Biuro podróży niewypłacalne! Kilkaset turystów utknęło za granicą!

Biuro podróży Millennium Travel International Sp. z o.o. z Legnicy na Dolnym Śląsku złożyło w Urzędzie Marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. Biuro podróży istnieje od 2011 roku i jak do tej pory nie miało żadnych problemów z wypłacalnością. Za granicą utknęło 300 turystów, których Millennium Travel International nie jest w stanie ściągnąć do Polski.

   

Ściągnięcie tych, którzy przebywają na Korfu w Grecji, Ksamili w Albanii i w Brzegu w Bułgarii może kosztować nawet 600 tysięcy złotych i zostanie zorganizowane w porozumieniu z ubezpieczycielem.

Biuro podróży samo zwróciło się do urzędu z prośbą o pomoc. Loty powrotne dla turystów zostaną zorganizowane przez Urząd Marszałkowski razem we współpracy z ubezpieczycielem. Pierwsi turyści mają wrócić do kraju dziś wieczorem. – W kolejnych dniach, będziemy organizować kolejne loty zapewniające bezpieczny powrót do Polski wszystkim klientom biura. Oznacza to, że podróżni nie odczują dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją – informuje UM.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News