Błaszczak: Koszty budowy mostu pontonowego przez Wisłę będą mniejsze niż „Strefy relaksu” Trzaskowskiego

REKLAMA

– W przypadku budowy tej przeprawy Wojsko Polskie pobiera zwrot kosztów bezpośrednich. Będą to kwoty niższe niż na przykład budowa „Strefy relaksu”, stworzonej przez prezydenta Warszawy na placu Bankowym – mówił we wtorek podczas konferencji prasowej nad Wisłą minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Konferencja została zorganizowana z okazji rozpoczęcia budowy przez wojsko pontonowej przeprawy na Wiśle, która będzie podtrzymywać alternatywny rurociąg odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni „Czajka”. Ma ona zostać ukończona 10 września.

REKLAMA

REKLAMA

Szef resortu obrony tłumaczył, że awaria oczyszczalni „Czajka” jest winą prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej.

– Co do zasady Wojsko Polskie w sytuacjach niespodziewanych oczywiście nie oczekuje zwrotu kosztów. W przypadku Warszawy mamy sytuację, która była spodziewana. Ona wynika ze zlekceważenia swoich obowiązków przez prezydenta Trzaskowskiego, a więc nie jest to zdarzenie, którego się nie spodziewaliśmy – podkreślił.

Błaszczak poinformował również, że wydatki, które zostaną poniesione na budowę mostu pontonowego będą mniejsze niż środki z budżetu Warszawy wydawane przez Trzaskowskiego na „organizacje pozarządowe zajmujące się ideologią równościową”.

– Będą to kwoty niższe niż na przykład budowa „Strefy relaksu”, stworzonej przez prezydenta Warszawy na placu Bankowym, dużo, dużo niższe niż np. przeznaczane na organizacje pozarządowe zajmujące się ideologią równościową. Dotacja na organizację aktywistki znanej pod nazwiskiem Lange, a wcześniej Gontarczyk, zapisanej niesławnie jako inwigilująca ks. Blachnickiego, były znacznie wyższe niż koszty bezpośrednie związane z postawieniem mostu – podkreślił Błaszczak, wspominając także o zbliżającym się festiwalu klaunów, na który pieniądze również wydać chce ratusz.

Udostępnij: