Dziś we Wrocławiu Mariusz Błaszczak, szef MONu, zapowiedział, że zmienią się zasady powoływania do zawodowej służby wojskowej. Podkreślił także fakt, że polskie wojsko musi być liczniejsze. Mariusz Błaszczak pojawił się we Wrocławiu z okazji uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski Akademii Wojsk Lądowych.

– Potrzebujemy w wojsku polskim więcej oficerów, ale też w ogóle więcej żołnierzu. Wojsko polskie musi być liczniejsze – mówił podczas swojego wystąpienia minister i zwracał się do młodych oficerów.

– Chcemy, aby procedury były uproszczone, tak aby wszyscy ci, którzy wiążą przyszłość z wojskiem, nie byli zniechęcani – mówił o nowym systemie powoływania żołnierzy Błaszczak. W swoim wystąpieniu powiedział także o nowym rozporządzeniu, które ma dotyczyć powoływania do zawodowej służby wojskowej.

– W tym dokumencie zasadnicze znaczenie mają dwie sprawy. Po pierwsze – stworzenie bazy informacji dotyczących wolnych stanowisk w wojsku polskim. Bazy na teraz, ale i w perspektywie półrocznej tak, by pełna transparentność dotyczyła powołania do zawodowej służby wojskowej. Drugi element związany jest z tym, że wprowadzamy jego postępowanie kwalifikacyjne – wyjaśniał Mariusz Błaszczak.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę