Po niedzielnej katastrofie, która miała miejsce w Etiopii, koncern lotniczy ze Stanów Zjednoczonych wydał oficjalne oświadczenie, że loty Boeinga 737 Max zostają zawieszone. Przed podjęciem oficjalnej decyzji zakaz korzystania z tych samolotów wprowadziło kilka krajów, w tym także i Polska.

Boeing w wydanym komunikacie zapewnił, że daje zaufanie co do bezpieczeństwa samolotów. Decyzja o uziemieniu wszystkich 371 samolotów Boeing 737 Max została podjęta po rozmowach z Federalną Administracją ds. Lotnictwa (FAA), Narodowym Zarządem ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) oraz władzami lotniczymi i klientami na całym świecie.

Amerykańska firma podjęła taką decyzję, ponieważ chce zapewnić wszystkie środki bezpieczeństwa i umocnić zaufanie klientów.

W niedzielnej katastrofie samolotu linii Ethiopian Airlines na trasie Addis Abeba do Nairobi w Kenii rozbił się zaledwie kilka minut po starcie. W wyniku tragedii życie straciło 157 osób. W październiku 2018 roku doszło to podobnego wypadku Boeinga 737 Max w Indonezji, w którym życie straciło 189 osób.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna