Dziennikarz RMF FM zamieścił na swoim profilu na Facebooku szokujący antysemicki wpis. Wkrótce po tym redakcja wydała oświadczenie, że zawiesza Zalewskiego w pełnieniu obowiązków dziennikarza radiowego.

Dziennikarz w czwartek wieczorem zamieścił na swoim profilu facebookowym dość kontrowersyjny wpis, w którym napisał m.in. „Polacy jesteśmy na wojnie! Jesteśmy na wojnie z Żydami”. Już na wstępie swojego postu przyznaje, że tym wyznaniem wiele ryzykuje – i to nie tylko utratę znajomych. Od razu dodaje jednak, że jako człowiek, który nigdy nie bał się „iść pod prąd obowiązujących propagandowych klisz i medialnych dezinformacji” także i tym razem musi wykazać się odwagą cywilną i wyrazić swoje zdanie na ten temat.

„W swoim życiu zawsze kierowałem się zasadą odwagi cywilnej. Nigdy nie bałem się iść pod prąd obowiązujących propagandowych klisz i medialnych dezinformacji, powtarzanych przez większość tzw. nadawców i odbiorców fałszywych komunikatów. Tak jest i tym razem. Mówię więc wprost, nie bawię się w bojaźliwy język ezopowych zagadek, nie klękam przed polityczną poprawnością: Polacy, jesteśmy na wojnie! Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. Ryzykując przesadną wzniosłością, dodam: jesteśmy na wojnie z Żydami być może już po raz ostatni. Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna zagłada naszego narodu. Wierzę w to, że czasy rozbiorów Rzeczypospolitej i epoka holocaustów (ormiańskiego, żydowskiego, kambodżańskiego) jest już za nami” – tak brzmi fragment wpisu zamieszczonego przez Bogdana Zalewskiego.

Po pojawieniu się posta na profilu Zalewskiego zawrzało. Wpis gorąco komentowali i potępiali zarówno internauci jak i inni dziennikarze. Swojego oburzenia nie krył także Bogdan Frymorgen – korespondent RMF FM w Londynie, który dość dosadnie wypowiedział się na temat poglądów Zalewskiego:

„Jesteś wyssanym z antysemickiego cycka, obrzydliwym pogrobowcem przedwojennej endecji. W dodatku nosisz w sobie pierwiastek szaleństwa. Nie mieści mi się w głowie, że osoba publiczna może wypisywać takie słowa. Znajdą się gromkie brawa, nie wątpię. Ode mnie wyłącznie pogarda. Jest mi kurewsko przykro, Bogdan”

W sobotę po południu stacja RMF FM wydała specjalne oświadczenie, w którym całkowicie odcina się od postawy dziennikarza oraz informuje o jego zawierzeniu do czasu wyjaśnienia sprawy.

„Stoimy na stanowisku że wszelkie treści publikowane na prywatnych stronach dziennikarzy są wyłącznie ich opiniami. Oznacza to, że nie zawsze są zbieżne ze stanowiskiem Redakcji radia RMF FM, od zawsze podkreślającej swoją bezstronność i obiektywizm. Redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań. Jednocześnie zapewniamy, że podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie”

Bogdan Zalewski zreflektował się po swoim wpisie oraz konsekwencjach z nim związanych i jeszcze w sobotę zamieścił na swoim facebookowym profilu oświadczenie, w którym przeprasza za ostatni tekst:

„Przepraszam za swoje ostatnie teksty na moim prywatnym profilu na Facebooku, które mogły urazić niektórych z Was. Nie było moją intencją obrażanie Narodu Żydowskiego ani zaprzeczanie niewątpliwie wyjątkowej tragedii Holokaustu. Chciałbym oświadczyć, że nie jestem antysemitą. Absolutnie jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zachowań antysemickich. W ferworze bieżących wydarzeń i gorących dyskusji dałem się ponieść nieprzemyślanym emocjom. Jeszcze raz wszystkich, których dotknęły moje słowa – serdecznie przepraszam”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna