REKLAMA

REKLAMA

Do jednej z amerykańskich szkół uczeń przyszedł z naładowaną bronią. Bohaterem okazał się być nauczyciel, który pozbawił nastolatka możliwości spowodowania tragedii, za co zyskał uznanie na całym świecie.

Angel Granados-Diaz jest uczniem liceum w stanie Oregon w stanie USA. Nastolatek przyszedł do szkoły z naładowaną strzelbą. Według śledczych, 19-latek przeżywał kryzys w życiu osobitym i prawdopodobnie chciał użyć broni, choć jeszcze nie ustalono, czy chciał skrzywdzić tylko siebie, czy także innych uczniów. Kamery nagrały moment, w którym nauczyciel, Keanon Lowe zauważył nastolatka z bronią i zapobiegł tragedii.

REKLAMA

Koledzy z klasy 19-latka zdradzili, że Granados-Diaz nie tak dawno rozstał się ze swoją dziewczyną, wskutek czego przeżywał osobisty dramat. Nauczyciel, który stał się bohaterem nagrania zdradził z kolei, że zanim doszło do tej niezwykle groźnej sytuacji, Lowe kilkukrotnie spotkał się sam na sam z uczniem.

– To były dla niego duże emocje, dla mnie też. W tamtym czasie współczułem mu. Wiele razy, zwłaszcza gdy jesteś młody, nie zdajesz sobie sprawy, z tego co robisz, dopóki się to nie skończy. Powiedziałem mu, że jestem tam, aby go uratować – powiedział nauczyciel.

REKLAMA

Na nagraniu widać, jak Lowe przytula ucznia, po czym odbiera mu broń. Jego czyn spowodował, że nikt nie został ranny. Granados-Diaz z kolei został w czwartek skazany na trzy lata za posiadanie naładowanej broni palnej w budynku publicznym. Ponadto poddano go leczeniu psychiatrycznemu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA