Turcja
Fot. Andrzej Bartkowiak Twitter

Komendant główny PSP Andrzej Bartkowiak zamieścił na Twitterze nagranie z akcji ratunkowej w Turcji, w której brali udział Polacy. Ratownicy z polskiej grupy HUSAR wykazali się niezwykłą odwagą i poświęceniem.

Turcja od poniedziałku mierzy się z tragicznymi skutkami potężnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8. W akcji ratowniczo-poszukiwawczej bierze udział łącznie 76 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, a także osiem psów ratowniczych.

Z nagrania opublikowanego przez Andrzeja Bartkowiaka wynika, że polscy ratownicy wyciągają żywą osobę z jednej ze szczelin. Akcja zakończyła się sukcesem – ranna osoba została umieszczona na noszach i okryta kocem termicznym.

To rzecz jasna nie jest koniec, bowiem pod gruzami tysięcy zawalonych budynków mogą jeszcze znajdować się liczni mieszkańcy. Wraz z upływem każdej kolejnej godziny szansa na to, że uda się wyciągnąć kogoś żywego niestety maleje.

Tureccy internauci są zachwyceni pomocą oferowaną przez polskie służby. Pod wpisem Bartkowiaka pojawiło się sporo komentarzy osób z tego kraju, które dziękowały za poświęcenie i wytrwałość w ratowaniu ofiar trzęsienia ziemi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę