Bolał ją ząb, okazało się, że cierpi na rzadką chorobę!

Madelein Carelse z RPA od kilku dni odczuwała ból zęba. 42-latka w końcu udała się na wizytę do dentysty. Okazało się, że cierpi na rzadką i groźną chorobę.

Dentysta początkowo zdecydował o podaniu antybiotyku, jednak stan Madelein zamiast się poprawiać, po kilku dniach pogorszył się. Ból zęba się nasilał, kobieta zaczęła mieć też trudności z oddychaniem. Daily Mail podało też, że pod brodą cierpiącej pojawiła się ciemna, znacznych rozmiarów plama.

Czytaj także:  Mężczyzna zasypany żwirem!

Kobieta udała się do innego specjalisty. Ten odkrył, że Madelein cierpi na rzadką chorobę, jaką jest martwicze zapalenie powięzi. Jest to ostre zakażenie skóry, podskórnej tkanki łącznej i przedziałów powięziowych. Aż w 25-30% choroba kończy się śmiercią, w dodatku nagłą.

42-latkę przewieziono do szpitala w Vanderbijlpark, gdzie przeszła operację. Specjaliści wycięli wszystkie tkanki, które uległy zakażeniu, by infekcja nie rozprzestrzeniała się na inne, ważne organy. Teraz kobietę czeka operacja plastyczna – rekonstrukcja obszarów wokół twarzy i szyi, w których znajdowała się uszkodzona tkanka. Przyjaciele kobiety, by pomóc jej zebrać fundusze na operację, założyli stronę na facebooku.

Czytaj także:  Zabił i poćwiartował dwie dziewczynki! Policja szuka zwyrodnialca

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.